Az ELTE ÁJK tanszékvezetőjével ülésezett a BME az egyetemi gólyatáborokról
A gólyatáborok megújításán dolgoznak.
A gólyatáborok megújításán dolgoznak.
A legmagasabb ponthatárt idén is a jogászképzésen húzták, 476 pont kellett az állami ösztöndíjas helyhez.
Több mint tíz ponttal kevesebbel indul neki az idei felvételinek egy jogászhallgató, aki már négy évet lehúzott az ELTE jogász képzésén önköltséges formában, de minden évben újrajelentkezik, hátha felveszik államilag támogatott képzésre. Mutatjuk, hogy mi állhat a csökkenés hátterében.
Az egyetem versenyzői a legjobb nyolc csapat között végeztek a döntőben, médiajogászainak írásbeli beadványa pedig első helyezést ért el.
Továbbjutottak az oxfordi világdöntőbe.
Fontos, hogy minél többen benne maradjanak a rendszerben, ugyanakkor fenn kell tartani a minőségi számonkérést annak érdekében, hogy felkészült szakemberek lépjenek ki a kapun a megszerzett diplomával – mondja a lemorzsolódás problémájáról Sonnevend Pál, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Karának dékánja.
Sokan történelemből emelteznek, rengeteget készülnek az érettségire, több nyelvvizsgájuk van, teljesítményükkel legalább 450 pontot elérnek a felvételin, mégsem sikerül bejutniuk az Eötvös Loránd Tudományegyetem államilag támogatott jogi képzésére. Ákossal beszélgettünk, aki 2020-ban felvételizett, pont, amikor bevezették azt, hogy minimumponthatár helyett inkább nyolcvanra korlátozzák az államilag támogatott helyek számát.
Az egyetem történelmének második legjobb eredménye született.
Hetedszer kvalifikálta magát az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) csapata a Monroe E. Price médiajogi perbeszédverseny világdöntőjére.
A változás a regisztrációs és vizsgaidőszakokat, illetve a tavaszi szünetet is érinti - közölte az egyetem. Mutatjuk az részleteket.
Egy rég elfeledett budapesti villamosvonal és a II. világháborúban elpusztult hatalmas kupola is látszik azon a fotón, amelyet az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) osztott meg a Facebookon az Egyetem téri épületről.
Magyar egyetemistákból álló csapat nyerte meg a 2022-es Telders Nemzetközi Perbeszédversenyt Hágában, és megkapták a legjobb írásbeli és szóbeli teljesítményért járó Max Huber-díjat is.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.